03 ژوئن

درمان هموروئید

درمان هموروئید

برای درمان هموروئید روش های مختلفی وجود دارد . جراحی هموروئید ، لیزر هموروئید و رژیم غذایی مناسب و … از جمله ی آن ها می باشد .

درمان هموروئید

درمان هموروئید بدون عمل جراحی :

روشی که در گذشته برای جراحی هموروئید به کار برده می شد بسیار دردناک بود . این جراحی تحت بیهوشی کامل انجام می شد و بیمار باید دست کم 24 ساعت را در بیمارستان می ماند تا تحت مراقبت باشد . همچنین چند روزی را نیز باید در منزل به طور مطلق استراحت می کرد . در حال حاضر با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی که به کار گرفته می شود ، با استفاده از دستگاه لیزر درمان هموروئید انجام می شود . در این روش به صورت سرپایی و با استفاده از بی حسی موضعی ، موضعی عمل انجام می شود و خون ریزی ناشی از جراحی نیز نهایتاً تا یک ساعت بعد از جراحی قطع خواهد شد . با استفاده از لیزر به هیچ عنوان  برش های جراحی ایجاد نمی شود . بیمار بدون این که بستری شود و بدون تحمل درد ، تحت عمل قرار گرفته و روز بعد از عمل می تواند انجام کار های روزمره اش را از سر گیرد .

درمان هموروئید با رابربند :

درمان با رابربند در بواسیر های درجه 2 و 3 کاربرد دارد و تحت بی حسی و سرپایی و در کم تر از یک ساعت انجام می شود . در این تکنیک با کمک یک ابزار یک بار مصرف حلقه ای شکل لاستیکی را دور بخش بالایی هموروئید انداخته و منجر می شود تا خون رسانی به بالشتک های هموروئید قطع شود و در حدود 5 تا 10 روز بعد از عمل به دلیل عدم خون رسانی  بواسیر خود به خود سیاه شده و بدون نیاز به جراحی می افتد . بیشتر بیمارانی که از این روش استفاده کرده اند ، رضایت دارند .

 

دکتر پروانه منصوری – متخصص جراحی عمومی ( گوارش – پلاستیک )

( بیماری های مقعد – شقاق – هموروئید – بیماری های پستان  )

درباره نویسنده

پاسخ

چهار × دو =