14 آگوست

کاربرد ابدومینوپلاستی

کاربرد ابدومینوپلاستی

کاربرد ابدومینوپلاستی : جراحی زیبایی قسمتی از شکم، ابدومینوپلاستی نام دارد. در این جراحی، پوست ها و چربی های اضافی شکم توسط روش های جراحی حذف می شوند. کاربرد ابدومینوپلاستی در گونه های متفاوتی خواهد بود که در این مقاله در بررسی آنها می پردازیم.

 

کاربرد ابدومینوپلاستی

 

موارد کاربرد ابدومینوپلاستی

در جراحی ابدومینوپلاستی  مواردی مانند: حذف چربی و پوست اضافی ناحیه از شکم، ترمیم فاصله عضلات صاف شکم، سفت کردن دیواره شکم انجام می گیرد.

هنگامی که زنان بعد از بارداری و زایمان شاهد افزایش وزن خود باشند. اضافه وزن آنها با ورزش و رژیم غذایی مناسب قابل کنترل است ولی مشکل جای دیگر است. عضلات و پوست آویزان و بد شکل حالت خوبی نخواهد داشت. انجام این جراحی به بهبود وضع موجود کمک خواهد کرد.

رفع جای سزارین بعد از زایمان از دیگر کاربرد های ابدومینوپلاستی می باشد. ایراداتی مانند تاخوردگی و چین خوردگی زیر شکم و ترک های پوستی که در قسمت برش خورده زایمان به وجود آمده اند، برطرف می گردند.

کاربرد ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم برای افرادی موثر است که جزء کاندیدای مناسب این جراحی قرار گیرند. این افراد کسانی هستند که شرایط ذیل را داشته باشند:

  • دید افراد نسبت به نتیجه جراحی معقول و منطقی باشد.
  • وزن آنها مناسب و ایده آل باشد.
  • در 6 ماه اخیر، تغییرات وزنی ثابتی داشته باشند.
  • ثبات روحی، روانی افراد بسیار مهم است.
  • بعد از عمل، تصمیم به کاهش وزن زیاد نداشته باشند.
  • درک درستی از جوانب احتمالی عمل داشته باشند.
  • از طریق ورزش و رژیم های غذایی متفاوت به وزن دلخواه نرسیده باشند.

جراحی زیبایی شکم چگونه انجام می گردد؟

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام شده و حدودا دو ساعت زمان می برد. پس از آن، قسمت های از قبل تعیین شده برش می خورند. بعد از برداشته شدن چربی و پوست اضافی جای برش ها با بخیه بسته می شود و در نهایت پانسمان می گردد. به یاد داشته باشید که در ابدومینوپلاستی حذف چربی ها شکم به منظور کاهش وزن نیست.

 

دکتر پروانه منصوری – متخصص جراحی عمومی ( گوارش – پلاستیک )

( بیماری های مقعد – شقاق – هموروئید – بیماری های پستان  )

 

درباره نویسنده

پاسخ