02 نوامبر

مزوتراپی

مزوتراپی

مزوتراپی اخیرا به عنوان یک روش درمانی پیشرفته در حوزه پزشکی زیبایی شناخته شده است که نسبت به سایر روش های درمانی مزایای بیشتری دارد.

در این روش دوزهای کم دارو در ناحیه مورد نظر به صورت مکرر به داخل لایه میانی پوست یا مزودرم تزریق می شود که این داروها شامل مواد گیاهی، معدنی، ویتامین ها و آمینواسیدها می باشد.

کاربردهای مزوتراپی چیست؟

  • از بین بردن سلولیت و افزایش سرعت کاهش وزن
  • جوانسازی پوست
  • درمان سیاهی، گودی و پف زیر چشم
  • درمان ریزش مو
  • درخشندگی پوست
  • رفع غبغب زیر چانه و گردن
  • از بین بردن لک ها و ترک خوردگی های دوران بارداری
  • از بین بردن چین و چروک های پشت گردن

مزوتراپی

مزوتراپی دور چشم :

تیرگی و سیاهی دور چشم به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن ها بالا رفتن سن می باشد، این روش یکی از بهترین و بی خطرترین راه ها برای درمان گودی و سیاهی دور چشم می باشد و باعث می شود تا در حد چشم گیری گودی و سیاهی زیر چشم کاهش یابد.

مزوتراپی غبغب :

یک روش جدید برای از بین بردن و کوچک کردن غبغب می باشد که جراح زیبایی محلولی را به صورت مستقیم در لایه های چربی تزریق می کند، این روش بدون درد می باشد با این حال برخی از بیماران ترجیح می دهند تا قبل از تزریق از کرم ها و ژل های بی حسی استفاده نمایند، نتیجه آن 3 هفته پس از درمان مشخص می گردد و فاصله بین جلسات درمانی بین 4 الی 6 هفته می باشد.

مزوتراپی مو :

این روش درمانی به وسیله تزریق داروها و ویتامین ها به داخل پوست سر انجام می شود و کاملا بدون درد است، این روش مناسب افرای است که دارای ریزش موی سر بوده یا می خواهند از ریزش موهای شان جلوگیری نمایند.

عوارض مزوتراپی :

معمولا در مزوتراپی عوارض خاصی دیده نشده و فقط ممکن است در جلسات اول بیمار درد و سوزش کمی را احساس کند، همچنین در برخی از اشخاص به دلیل حساسیت های پوستی ممکن است کمی قرمزی و تورم به وجود آید که به مرور زمان از بین می رود.

هزینه مزوتراپی :

هزینه مزوتراپی صورت به موارد مختلفی مانند: مقدار تزریق ، نوع مواد تزریق شده، سرنگ استفاده شده ، دستمزد پزشک و تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد.

دکتر پروانه منصوری – متخصص جراحی عمومی ( گوارش – پلاستیک )

( بیماری های مقعد – شقاق – هموروئید – بیماری های پستان  )

درباره نویسنده

پاسخ