26 فوریه

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

اکثریت افراد با انجام عمل های زیبایی اعتماد به نفس مضاعف به دست می آورند و رضایت بیشتری از زندگی دارند ، جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی  یکی از انواع جراحی های زیبایی است که متقاضیان زیادی دارد.

از نظر استانداردهای زیبایی مهم ترین عضو صورت در زیبایی ، چشم ها هستند. از طریق چشم ها ، می توان خصوصیاتی مانند حالات درونی و هیجانی انسان ، سن فرد را تشخیص و گاهی به سادگی حدس زد.

با زیادتر شدن سن افراد، خصوصیت ارتجاعی پوست کاهش پیدا می کند و چین و چروک ها و خطوط ، به تدریج اطراف پوست پلک مشاهده می شود در نتیجه پلک بالا دچار افتادگی عضلات شده و این افتادگی در پلک پایین به صورت پف زیر چشم ها خود را نشان می دهد.

 

جراحی زیبایی پلک

 

باید توجه کرد که پف زیر پلک پایین می تواند به دلیل بیماری های متابولیکی مانند کم کاری یا پرکاری تیروئید نیز باشد که تشخیص این دو از هم به عهده پزشک معالج می باشد وباید بیماری متابولیکی را درمان کرد ، در نتیجه چنین حالتی نیاز به جراحی زیبایی پلک ندارد.

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی برای اصلاح افتادگی پلک ، برداشتن اضافی پوست پلک و امکان کمتر کردن چین و چروک های سطحی پوست نیز است.

باید دقت کرد با انجام عمل زیبایی پلک ، سیاهی دور چشم ها و گودی زیر چشم از بین نمی رود.

جراحی پلک پایین

عمل زیبایی پلک پایین ، جراحی است که در آن مشکل پف ، شل بودن و افتادگی پوست زیر چشم رفع می شود.

پس از انجام جراحی زیبایی پلک ، چشم دیگر حالت خسته ندارد و درشت تر دیده می شود ، این امر باعث می شود شما سال ها جوان تر به نظر بیایید.

در این روش جراح پلک یک برش در راستای مژه های پایین یا در داخل پلک پایین ایجاد می کند و پس از برداشتن پوست و چربی اضافی محل برش بخیه زده می شود.

جراحی پلک بالا

جراحی پلک بالا برای افرادی مناسب است که دچار افتادگی پلک بالا و پف روی چشم هستند، در این روش جراحی پلک ، جراح پلک یک برش بر روی خطوط موجود بر روی پلک ایجاد می کند تا پس از بهبودی جای آن مشخص نشود.

جراح پلک پس از برداشتن چربی و پوست اضافه محل را بخیه می زند.

دکتر پروانه منصوری – متخصص جراحی عمومی ( گوارش – پلاستیک )

( بیماری های مقعد – شقاق – هموروئید – بیماری های پستان  )

درباره نویسنده

پاسخ